Zespół Szkół nr 105
szukaj 
szukaj w   
Wyszukiwanie zaawansowane
 

Biuletyn Informacji Publicznej

RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP - Zespół Szkół nr 105 > Menu Podmiotowe > Przedmiot działalności > Przedmiot działalności

Przedmiot działalności

  Drukuj
 

MISJA SZKOŁY

Szkoła przy ulicy Długiej 9 istnieje ponad czterdzieści lat i znajduje się w samym sercu stolicy - na przepięknym Starym Mieście. Obecnie prowadzona jest przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy.

W Zespole Szkół Specjalnych nr 105 kształcimy młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych, przygotowując ją do pracy zawodowej i życia w społeczeństwie.

Za najważniejsze uważamy jak najlepsze przygotowanie naszych uczniów do pracy oraz wychowanie ich na ludzi odpowiedzialnych, kulturalnych i dobrych, to znaczy przestrzegających obowiązujących norm społecznych i szanujących innych ludzi.

Nasze cele osiągamy tworząc w szkole atmosferę pracy, odwołując się do tradycji narodowych i religijnych, propagując wśród młodzieży wartości, które wszyscy uważamy za ważne, takie jak: odpowiedzialność, rzetelność, praca, patriotyzm, przyjaźń, dobro.

Działamy poprzez prowadzenie lekcji , zajęć warsztatowych i pozalekcyjnych oraz warsztatów terapeutycznych i poradnictwa dla naszych wychowanków i ich rodzin. Przy szkole działa Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "Bądź z nami", a nasi byli uczniowie mogą spotykać się w Klubie Absolwenta.

Szczycimy się , że jesteśmy placówką, w której panuje prawdziwie rodzinna atmosfera, pełna zrozumienia, życzliwości i ciepła.

Naszą dewizą jest: "Ucząc bawić, bawiąc uczyć"

 
 
Wprowadził BZMW/ext.EPodniesinski 13-12-2012
Aktualizujący Biniszewski Rajmund (Zespół Szkół Specjalnych nr 105) 14-03-2022
Zatwierdzający Kostrzewa Elżbieta (Zespół Szkół Specjalnych nr 105) 18-03-2022
Publikujący Świeca Jakub (Gabinet Prezydenta (GP)) 18-03-2022
Liczba odwiedzin: 1576